Menu
Your Cart

اتفاقية الشراء

 

www.turkattar.com.tr MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Madde 1 - Sözleşmenin Tarafları

 

SATICI: HACIİSMAİL ORGANİZASYON İNŞAAT GAYRİMENKUL HAYVANCILIK NAKLİYAT MEDİKAL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adres: NİŞANTAŞ MAH. DR.HULUSİ BAYBAL CAD. HAZIM ULUŞAHİN İŞM.B BLOK KAT:6 / 608 SELÇUKLU KONYA/

Telefon: + 90 332 350 55 10

Email: info@hacismailltd.com 

ALICI: Müşteri

 

Madde 2 - Sözleşmenin Konusu

 

    İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.turkattar.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.turkattar.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

Madde 3 - Sözleşme Tarihi

    Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme alıcı tarafından .... tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası alıcının mail adresine mail gönderilecektir.

 

Madde 4 - Mal veya Hizmetin Teslimi, Sözleşmenin İfa Yeri ve Teslim Şekli

    Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu .... adresinde ....`a teslim edilecektir.

 

Madde 5 - Teslimat Masrafları ve İfası

    Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

Madde 6 - Kapıda Ödeme Ücreti

    Kapıda ödeme servisi kargo şirketi tarafından sağlanan bir ödeme seçeneğidir. Bu servis için kargo şirketi 5 TL tahsil etmektedir. Bu servis bedeli kargo şirketine ait olup, ürün iadesi halinde iade edilemez. Ürününüzü alırken ekstra bir ücret ödemek istemiyorsanız Kredi kartı ile güvenli ödeme seçeneğini seçerek ödemelerinizi güvenli bir şekilde hiçbir ekstra servis ücreti ödemeden yapabilirsiniz.

Madde 7 - Alıcının Beyan ve Taahhütleri

    Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (Üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir.

 

Madde 8 - Satıcının Beyan ve Taahhütleri

 

    Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alir. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

 

Madde 9 - Sözleşmeye Konu Olan Mal veya Hizmetin Özellikleri

    Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm cergiler dâhil satış bedeli www.turkattar.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

 

Madde 10 - Mal veya Hizmetin Peşin Fiyatı

    Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

 

Madde 11 - Vadeli Fiyat

    Mal/hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

 

Madde 12 - Faiz

    Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin belirlediği faiz oranından ve her halde %30`dan fazla olamaz. Alıcı çalıştığı bankaya karşı sorumludur.

 

Madde 13 - Peşinat Tutarı

    Mal/hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

 

Madde 14 - Ödeme Planı

    Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

 

Madde 15 - Cayma Hakkı

    Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. Madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.turkattar.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır. Ayrıca değişimlerde kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır.

 

Madde 16 - Cayma Hakkı Kullanılamayacak Mal ve Hizmetler

    Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, hijyenik mal/hizmetler, abiye mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, Çeşitli mediaların (Dvd,Cd v.b), bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

 

Madde 17 - Temerrüd Hali ve Hukuki Sonuçları

    Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

 

Madde 18 - Yetkili Mahkeme

    İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

 

المعلومات الواردة في هذا الإخطار غير رسمية ومقتبسة وهي قابلة للتعديل باستمرار من قبل الجهات المعنية في كل دولة على حدة.

 

 • للعملاء الكرام في منطقة الخليج العربي، يفضل أن لا تحتوي الشحنة الواحدة على أكثر من عشرين قطعة، كما يفضل أن لا تزيد قيمة الطلبية الواحدة على 1000 ريال سعودي أو ما يعادلها من العملات المحلية وذلك تجنباً لأي رسوم جمركية محتملة.

 

 • للعملاء الكرام في جمهورية مصر العربية، قد تصل قيمة الرسوم الجمركية على المنتجات النباتية إلى 100%، كما يتم رفض دخول بعض المنتجات كالعسل، يرجى الاطلاع قبل تثبيت الطلب من خلال المصادر الرسمية في بلدكم.

 

 • للعملاء الكرام في منطقة المغرب العربي يتم تحديث الرسوم الجمركية على البضائع الواردة في الطرود البريدية لذلك يرجى الاطلاع على قوانينكم المحلية المتعلقة قبل تثبيت الطلب.

 

 • للعملاء الكرام في مناطق النزاعات والمناطق الخطرة، لا يتم تطبيق عروض الشحن المجاني على الطلبيات الحاوية على 4 منتجات فأكثر، الرجاء الاطلاع على القوانين المحلية قبل تثبيت الطلب.

 

 • للعملاء الكرام في كندا، يتم تطبيق ضريبة القيمة المضافة على بعض الطرود البريدية ( ذات القيمة المقاربة لـ 100 دولار أمريكي) يرجى التأكد قبل تثبيت الطلب.

 

 • للعملاء الكرام في منطقة الاتحاد الأوروبي، يتم تطبيق ضريبة القيمة المضافة على بعض الطرود البريدية ذات القيمة التي تزيد على 100 دولار أمريكي أو مايعادلها.

 

 • جميع المعلومات الواردة أعلاه تأتي في إطار كون العطار التركي متجراً للتجزئة يقوم ببيع المنتجات النباتية إلى العملاء مباشرة والذين يشترونها بغرض الاستخدام الشخصي.

 

 • العطار التركي ليس مسؤولاً عن تعويض أي شحنات تم رفضها أو إعادتها أو إتلافها بسبب رفض السلطات في دولة ما دخولها, وفي بعض الحالات يتم التعويض بعد اقتطاع التكاليف بعد النظر في كل حالة على حدة.

 

 • جميع المعلومات الواردة أعلاه تأتي في إطار موائمة القوانين المحلية ولتنبيه العملاء الكرام إلى الرسوم التي المختلفة التي تفرض على الطرود البريدية والشحنات الواردة من الخارج لكي لا يفاجأ العميل بأي رسوم غير متوقعة.

 

الشحن والتوصيل: 

 • يقوم العطار التركي في توصيل المنتجات إلى زبائنه حول العالم بالتعاون مع العديد من الشركات العالمية وفي مقدمتها DHL و Aramex.

 • عند قيام العميل بالشراء من العطار التركي, سواء من خلال دفع قيمة الشحن مباشرة, أو من خلال الاستفادة من عروض الشحن المجاني المتاحة, فإن العطار التركي مسؤول عن دفع قيمة الشحن من تركيا وصولاً إلى العنوان الذي قام العميل بتثبيته.

 • بخلاف ذلك فإن العطار التركي غير مسؤول نهائياً عن أي رسوم جمركية أو ضرائب للقيمة المضافة أو أي ضرائب اخرى مطبقة في بعض البلاد " مصر , بعض دول أوروبا, كندا, بعض دول أفريقيا, سورية", لذلك ننصح العملاء الكرام بالاستفسار عن قوانينهم المحلية قبل القيام بعملية الشراء. وإن أي عملية إعادة أو اتلاف للمنتجات من قبل السلطات المحلية نتيجة عدم دفع الرسوم الجمركية من قبل العميل يتحمل مسؤوليتها العميل فقط.
 • يعتذر العطار التركي عن تقديم عروض الشحن المجاني في مناطق الحروب وبعض المناطق الخطرة " أفغانستان, العراق, سورية, اليمن, ليبيا, الصومال, جنوب السودان, فنزويلا....وغيرها"
 • يلتزم العطار التركي من خلال الاتفاقية الموقعة بينه وبين شركات الشحن العاملة بإيصال الشحنة إلى العنوان الذي قام العميل بتثبيته, في بعض الحالات يقوم بعض العملاء بتثبيت عناوين خاطئة أو ناقصة أو لايقومون باستلام الشحنة مما يرتب رسوماً إضافية على العطار التركي, لذلك يقوم العطار التركي بالتواصل المستمر مع العملاء لضمان استلام شحناتهم مباشرة, ويلتزم بتحمل رسوم التوصيل متضمنة زيارة شركة الشحن للعنوان المثبت مرتين, وفي حال عدم استلام العميل للشحنة بسبب عنوان خاطئ, ناقص, عدم تواجده في المنزل باستمرار, رفضه استلام الشحنة,  وبعد الزيارة الثانية لعنوان العميل, ستبقى الشحنة في أقرب فرع لشركة الشحن حتى يقوم العميل باستلامها بنفسه, وفي حال عدم الاستلام يتم إتلاف الشحنة أو اعادتها دون أن يتحمل العطار التركي أي مسؤولية مادية أو نفقات زائدة تجاه العملاء.
 • بعد قيام العميل بالشراء, يتم تحضير الشحنة مباشرة من قبل العطار التركي, ويتم تسليمها في نفس اليوم أو في اليوم التالي لشركة الشحن خلال ساعات العمل بتوقيت تركيا, وذلك خلال كافة أيام الاسبوع باستثناء يومي السبت والأحد.
 • للطلبيات التي تتم يوم السبت يتم تسليمها إلى شركة الشحن في اليوم نفسه أو يوم الاثنين خلال ساعات العمل بتوقيت تركيا وذلك حسب ظروف جدول الشحن.
 • للطلبيات التي تتم يوم الأحد يتم تسليمها إلى شركة الشحن يوم الاثنين خلال ساعات العمل بتوقيت تركيا.
 • الطلبيات التي تتم أيام العطل القومية في تركيا يتم تسليمها إلى شركة الشحن في اليوم التالي خلال ساعات العمل بتوقيت تركيا.
 • بعد تسليم الشحنة إلى شركة الشحن, تصل إلى العنوان المثبت بشكل صحيح خلال 5-7 أيام عمل في الظروف العامة.
 • العطار التركي ليس مسؤولاً عن أي نوع من رسوم الاستيراد التي يتم فرضها في بعض الدول على الطرود البريدية كالهند وباكستان ومصر والغابون وغيرها, العطار التركي ليس مسؤولاً عن منع بعض السلع من دخول بعض الأسواق كالصين والهند ومصر ونامبيبيا وغيرها.
 • في بعض الحالات تتأخر الشحنات لأسباب تتعلق بصعوبات لوجستية "ظروف الطقس, العمل...الخ" , أو لأسباب رسمية " تدقيق من السلطات الأمنية أو الجمركية..إلخ" أو لأي أسباب طارئة أخرى, وفي كل تلك الحالات الاستثنائية لا يتحمل العطار التركي مسؤولية التأخير.

خدمة الدفع عند الاستلام:

 • خدمة الدفع عند الاستلام مفعلة حالياُ خارج تركيا للعملاء في دول مجلس التعاون الخليجي فقط للطلبيات التي لا تتجاوز قيمتها 100دولار أمريكي أو مايعادلها من العملات.

 • تقوم شركة الشحن Aramex بالتعاقد مع العطار التركي بتوصيل الشحنة إلى العنوان الذي صرح به العميل وتقوم بالنيابة عن العطار التركي باستلام ثمن الشحنة مع أجور التوصيل والمصروفات المالية والجمركية الأخرى.

 • سيكون العميل على معرفة تامة بالمبلغ الذي سيدفعه مقابل شحنته  متضمناً جميع الرسوم منذ قيامه بتأكيد الطلب ولن يكون مطالباً بدفع أي رسوم أخرى.
 • لا تطبق خدمة الشحن المجاني عند احتواء سلة الشراء على 4 منتجات فأكثر على خدمة الدفع عند الاستلام, حيث ستطبق رسوم الشحن والتحصيل الجمركي والضرائبي من العميل الذي سيرجح خدمة الدفع عند الاستلام

التغليف والعبوات التالفة:

يقوم العطار التركي باتباع أعلى معايير السلامة عند تغليف وتعبئة المنتجات قبل شحنها, فيقوم بتغليف مضاعف "حول العبوات الداخلية والخارجية" بواسطة مواد التغليف الحافظة.

في بعض الحالات وبسبب سوء التصرف من قبل بعض عمال الشحن أو التخليص تتعرض بعض العبوات للتلف, يقوم العطار التركي بمتابعة كل حالة على حدة ويرسل شكاوي باسم العملاء الى الشركة الناقلة, لكن العطار التركي غير مسؤول عن تعويض أي شحنة متضررة بسبب عمليات النقل.